Smotra tehničke kulture Grada Samobora 2015.

U sklopu proslave Dana Grada Samobora Zajednica tehničke kulture Grada Samobora je 16. listopada 2015. u maloj dvorani samoborskih srednjih škola održala smotru na kojoj su svoje djelatnosti predstavile udruge članice, među njima i Speleološki klub “Samobor”. Na smotri smo imali svoj štand na kojem smo izložili speleološku opremu i tri postera. Predstavljen je rad naše udruge i jedan konkretan primjer projekta – speleoloških istraživanja spilja i jama Samoborskog gorja koji je ostvaren u suradnji s JU Zeleni prsten Zagrebačke županije. Glavna tema našeg predstavljanja bio je speleološki nacrt kao vrsta tehničkog nacrta, od mjerenja, izrade radnog nacrta i računalne obrade do stvaranja konačne verzije i primjene. Na našem štandu predstavili smo i električnu speleološku rasvjetu Elspeleo, proizvod domaće tvrtke Elwork iz Rijeke koja je svojom kvalitetom i dostupnošću ozbiljna konkurencija stranim proizvodima slične vrste. Uz kacigu s rasvjetom posjetitelji su mogli isprobati opremu koja se koristi za mjerenja pri izradi speleoloških nacrta: laserski daljinomjer te optički kompas i padomjer.

Štand Speleološkog kluba "Samobor" na smotri tehničke kulture 2015.Speleološka kaciga s rasvjetomUčenici srednjih škola na smotri tehničke kulture Grada Samobora 2015.

Updated: 15. rujna 2016. — 6:54 pm