Samoborski speleolozi na “Zelenom sajmu”

U nedjelju 23.06.2019. u Perušiću je održan „Zeleni sajam“ – manifestacija izložbenog, prodajnog i edukativnog karaktera, u organizaciji JU Pećinski park Grabovača, Turističke zajednice općine Perušić i Općine Perušić. Kako Speleološki klub Samobor već godinama istražuje šire područje Parka, bilo nam je zadovoljstvo sudjelovati na poziv JU Pećinski park Grabovača. Na lijepoj lokaciji kod Ćojluka uz rijeku Liku postavljeni su štandovi na kojima su posjetitelji mogli saznati više o lokalnim proizvodima i proizvođačima, kao i aktivnostima koje se odvijaju u njihovoj blizini.

Naš klub opremio je štand speleološkom opremom, plakatima i malom izložbom fotografija, a posjetitelji su iz prve ruke mogli saznati kako se postaje speleolog, vidjeti čime se Klub bavi i saznati koliko bogatstvo speleoloških objekata postoji na području Perušića. Posebno atraktivna bila je naša postavljena prečnica, tako da su članovi Kluba jedva udovoljili svim zainteresiranima i proveli nekoliko sati “vozeći” najmlađe. Osim toga, u sklopu manifestacije održana je biciklijada, aerobik, okrugli stol, predavanja i radionice za najmlađe pa je zabava potrajala do večernjih sati.

Tekst: Ivana Ilijaš
Fotografije: Krešimir Motočić

Updated: 22. srpnja 2019. — 3:08 pm